Mirsevini Ballina
  • Na Ndiqni !
“Fushatë me sharje dhe fyerje”

“Fushatë me sharje dhe fyerje”

Fushata e deritanishme e zhvilluar në Maqedoni, qoftë ajo për zgjedhjet presidenciale, qoftë fushata e parakohshme parlamentare, ...

Rrahje në Radishan

Rrahje në Radishan

Para pak çastesh ka ndodhur një rrahje masive mes shqiptarëve e maqedonasve në Radishani të Shkupit, kurse ...

Thaçi: Shqiponjat e PDSH-së fluturuan shumë bukur

Thaçi: Shqiponjat e PDSH-së fluturuan shumë bukur

Dëshiroj vetëm ti falënderoj të gjitha votuesit që kanë dalë dhe më kanë mbështet me votën e ...

Në Strugë “votohet” Sali Berisha?! (FOTO)

Në Strugë “votohet” Sali Berisha?! (FOTO)

Një fletvotimi që është shpërndarë në rrjetet sociale po komentohet shumë në këtë ditë zgjedhjesh për president ...

ShowBiz
Sergio Ramos është ndarë nga e dashura Pilar ... Full article
U ndanë, u pajtuan, u ndanë sërisht por ...

Lajmet e fundit

FEJA ISLAME
Mëso faljen e namazit -  Namazi i jacisë Namazi i jacisë ka ... Full article
Kliko meso më shumë
Lajme nga Vendi
Fushata e deritanishme e zhvilluar në Maqedoni, qoftë ajo për zgjedhjet presidenciale, qoftë fushata e parakohshme parlamentare, kanë regjistruar një fjalor ... Full article
Para pak çastesh ka ndodhur një rrahje masive mes shqiptarëve e maqedonasve në Radishani të ...
Dëshiroj vetëm ti falënderoj të gjitha votuesit që kanë dalë dhe më kanë mbështet me ...
Një fletvotimi që është shpërndarë në rrjetet sociale po komentohet shumë në këtë ditë zgjedhjesh ...
Lajme Nga Rajoni
Kuvendi është përfshirë në replika të ashpra për akuzat e opozitës për përdorimin e infrasktrukturës ushtarake në trafik droge. Kryeministri Rama dhe kryetari i ... Full article
Mediat në Greqi kanë publikuar sonte një tjetër video tronditëse të momenteve të fundit të jetës së 42-vjeçarit shqiptar Ilia Kareli.
igji për Amnisti nisë të zbatohet nga disa e sotme, ndërsa rreth 900 të burgosur do t’i lirojnë qelitë Ligji për Amnisti i nënshkruar ...
 
Lajme nga BOTA
Letonia dhe Lituania kanë vendosur të bllokojnë dy kanale të televizionit shtetëror të Rusisë, me argumentin se raportimi për krizën në ... Full article
Shërbimi sekret i Ukrainës ka arrestuar 15 vetë të dyshuar për komplot për përmbysje të ...
Shtetet e Bashkuara kanë kritikuar veprimin e fundit të Izraelit për të anuluar lirimin e ...
 
Video Lajme
Lajme Nga Sporti
Ranglista e UEFA-së, Renova e 345-Shkëndija e 382

Ranglista e UEFA-së, Renova e 345-Shkëndija e 382

Rabotniçkit është skuadra me renditje më të mira nga Maqedonia, në ranglistën e fundit të publikuar nga ...

Shkendija mer hak

Shkendija mer hak

Shkëndija i është hakmarrë në mënyrën më të mirë EuroMilkut për dy disfatat e këtij sezoni, duke ...

Blerina Seferi “fluturon” për në Portugali

Blerina Seferi “fluturon” për në Portugali

Vajza nga Shipkovica që jeton në Gjermani, Blerina Seferi në këtë fundjavë, respektivisht të shtunën e pret ...

Shkëndija vazhdon të paguajë shfrenimin e tifozëve!

Shkëndija vazhdon të paguajë shfrenimin e tifozëve!

Të mërkurën në hapsirat e Federatës së Futbollit të Maqedonisë mbledhje javore ka pasur Komisioni Diciplinor dhe ...

Lajme Te Tjera…
“The Financial Times” shkruan se “Facebook” po synon të bëhet edhe një bankë e monedhave elektronike. ...
Përfundimi vjen nga një varg studimesh dhe forumesh ndërkombëtare të realizuara viteve të fundit. Mungesa e ...
Milionerët janë duke lëvizur nëpër vende të ndryshme si asnjëherë më parë duke sjellë një shpërndarje ...
Kryeministri i ri i Italisë, Matteo Renzi i cili është vetëm 39 vjeç është tashmë një ...
Sergio Ramos është ndarë nga e dashura Pilar Rubio dhe sipas mediave spanjolle, mbrojtësi i Real ...
Eros »
emrat janë gjithnjë e më pak të kënaqura me pamjen dhe konstruktit e trupit të tyre, ...
Lajme Nga Diaspora
I dyshuari për vrasjen gruas së tij në fund të janarit në Wohlen është liruar nga burgu. Prokuroria beson se ka ... Full article
Qëndresa Sadiu është vetëm 19-vjeçe dhe pritet të zërë një vend në parlamentin e komunës ...
omisioni shtetëror zgjedhor (KSHZ) deri sot ka përpunuar 17.895 aplikacione të shtetasve të Maqedonisë jashtë ...
Reklama