Mirsevini Ballina
VMRO ose bënë koalicion me BDI-së, ose në Maqedoni fillon lufta

VMRO ose bënë koalicion me BDI-së, ose në Maqedoni fillon lufta

Lideri i VMRO – Popullore, Lupço Gjerogjevski i cili është bartës liste në njësinë e tretë zgjedhoren, ...

Ahmeti në Tearcë: Ndaluam emigrimin e të rinjve, shqiptarët i njohin aftësitë tona

Ahmeti në Tearcë: Ndaluam emigrimin e të rinjve, shqiptarët i njohin af...

BDI ndaloi sonte në Tearcë për të zhvilluar tubimin e radhës ku prezantoi platformën e saj dhe ...

Thaçi në Pallçisht -Bogovinë: Kryetari i Parlamentit do të flet shqip, unë zv/kryeministër (FOTO)

Thaçi në Pallçisht -Bogovinë: Kryetari i Parlamentit do të flet shqip,...

Gjatë një tubimi parazgjedhor në fshatin Pallçisht të Komunës së Bogovinës në Tetovë, kryetari i Partisë Demokratike ...

PDSH: Huliganët e BDI-së sulmojnë aktivistin e PDSH-së në Shkup

PDSH: Huliganët e BDI-së sulmojnë aktivistin e PDSH-së në Shkup

Sot në zyrat e Partisë Demokratike Shqiptare në Çair anëtari i kryesisë qendrore, Bekim Fazliu mbajti konferencë ...

ShowBiz
Këngëtari kosovar, Korab Shaqiri ndjehet i lumtur me ... Full article
Korab Shaqiri i lumtur me të dashurën nga ...
FEJA ISLAME
RINGJALLE NJË SUNET: Nr. 10 ⇨ “PËRFUNDIMI I LEXIMIT TË KURANIT ÇDO ... Full article
Kliko meso më shumë
Lajme nga Vendi
Lideri i VMRO – Popullore, Lupço Gjerogjevski i cili është bartës liste në njësinë e tretë zgjedhoren, ka cilësuar se përderisa ... Full article
BDI ndaloi sonte në Tearcë për të zhvilluar tubimin e radhës ku prezantoi platformën e ...
Gjatë një tubimi parazgjedhor në fshatin Pallçisht të Komunës së Bogovinës në Tetovë, kryetari i ...
Sot në zyrat e Partisë Demokratike Shqiptare në Çair anëtari i kryesisë qendrore, Bekim Fazliu ...
Lajme Nga Rajoni
Gjatë qëndrimit të tij në Tiranë, këngëtari serb Zdravko Colic, vizitoi edhe lokalin që mban emrin e tij. Menaxheri i tij, Raka Maric, thotë ... Full article
Kuvendi është përfshirë në replika të ashpra për akuzat e opozitës për përdorimin e infrasktrukturës ushtarake në trafik droge. Kryeministri Rama dhe kryetari i ...
Mediat në Greqi kanë publikuar sonte një tjetër video tronditëse të momenteve të fundit të jetës së 42-vjeçarit shqiptar Ilia Kareli.
 
Lajme nga BOTA
Deklarata e Gjenevës nuk ka ndalur luftën e fjalëve mes Rusisë dhe fuqive të Perëndimit. Shtetet e Bashkuara kanë akuzuar Rusinë ... Full article
Letonia dhe Lituania kanë vendosur të bllokojnë dy kanale të televizionit shtetëror të Rusisë, me ...
Shërbimi sekret i Ukrainës ka arrestuar 15 vetë të dyshuar për komplot për përmbysje të ...
 
Video Lajme
Lajme Nga Sporti
“Shumaheri” shqiptar, shoferi më i mirë i moshës 14 vjeçare

“Shumaheri” shqiptar, shoferi më i mirë i moshës 14 vjeçare

Lirim Zendeli 14 vjeçari nga Shkupi i Maqedonisë është shpallur shoferi më i mirë në garën e ...

Fazliu: Shkëndija do të përfundoj e treta

Fazliu: Shkëndija do të përfundoj e treta

RESHAT IBRAHIMI Sulmuesi kosovar, Astrit Fazliu, thotë se është i kënaqur te Shkëndija, përfshirë këtu edhe rezultatet ...

Ranglista e UEFA-së, Renova e 345-Shkëndija e 382

Ranglista e UEFA-së, Renova e 345-Shkëndija e 382

Rabotniçkit është skuadra me renditje më të mira nga Maqedonia, në ranglistën e fundit të publikuar nga ...

Shkendija mer hak

Shkendija mer hak

Shkëndija i është hakmarrë në mënyrën më të mirë EuroMilkut për dy disfatat e këtij sezoni, duke ...

Lajme Te Tjera…
“The Financial Times” shkruan se “Facebook” po synon të bëhet edhe një bankë e monedhave elektronike. ...
Përfundimi vjen nga një varg studimesh dhe forumesh ndërkombëtare të realizuara viteve të fundit. Mungesa e ...
Milionerët janë duke lëvizur nëpër vende të ndryshme si asnjëherë më parë duke sjellë një shpërndarje ...
Kryeministri i ri i Italisë, Matteo Renzi i cili është vetëm 39 vjeç është tashmë një ...
Këngëtari kosovar, Korab Shaqiri ndjehet i lumtur me Lulkaçela Jasharin, vajzën 22 vjeçare nga rrethina e ...
Eros »
emrat janë gjithnjë e më pak të kënaqura me pamjen dhe konstruktit e trupit të tyre, ...
Lajme Nga Diaspora
Duhet të kesh guxim dhe të jesh i prirë për aventura që si zviceran të shkosh me punë në Ballkan. I ... Full article
I dyshuari për vrasjen gruas së tij në fund të janarit në Wohlen është liruar ...
Qëndresa Sadiu është vetëm 19-vjeçe dhe pritet të zërë një vend në parlamentin e komunës ...
Reklama