2:03 /06/29 at /2017
Fillimi 5 BOTA 5 Nju Jork: Sulmuesi me veturë paraqitet në gjykatë

Nju Jork: Sulmuesi me veturë paraqitet në gjykatë

Richard Rojas is escorted from the 7th precinct by New York City Police officers after being processed in connection with the speeding vehicle that struck pedestrians on a sidewalk in Times Square in New York City, U.S., May 18, 2017. REUTERS/Stephanie Keith

Nga ky sulm i djeshëm është vrarë një femër 18 vjeçare dhe 23 persona të tjerë janë plagosur.

Sulmuesi Richard Rojas, veteran 26 vjeçar i ushtrisë amerikane nga Bronksi i Nju Jorkut, është akuzuar për vrasje, për disa përpjekje për vrasje dhe për rrezikim për vrasje me automjet.

I dyshuari, që ka histori të arrestimit për shkak të grahjes së makinës në gjendje të dehur dhe për kërcënim me thikë, i ka thënë policisë se kishte “dëgjuar zëra”.

Raportohet se Rojas ishte liruar nga ushtria në vitin 2014, për shkak të problemeve disiplinore.

Postuar nga Admin

Për Të Na Kontaktuar: Info@Tetova.al
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com