6:39 /05/23 at /2017
Fillimi 5 RAJONI

RAJONI

RAJONI

Hapja e dyerve të Kuvendit, Prokuroria: Po merren masat

Janë dhënë urdhra për grumbullimin e të dhënave dhe përcaktimin e identitetit, bazën e pranisë së personave, si dhe masat të cilat i kanë ndërmarrë. Një person ka dëshmuar përpara prokurorit publik. Në përgjigjen e Prokurorisë për Alsat gjithashtu theksohet se po ndërmerren edhe veprime të tjera, siç është dëshmimi i personave të tjerë të përfshirë. Përcaktimi i fakteve të ...

Lexo më Shumë »

Gruevski: Rreziku i “Deklaratës së Tiranës” nuk ka kaluar

“Prej kur Zaevi dorëzoi garancionet dhe kur nënshkroi dokumentin se nuk do ta pranojë Deklaratën e Tiranës, unë e mora me rezervë, duke ditur karakterin e tij dhe praktikën se shumë herë i ndryshon qëndrimet. Kështu që duhet të ndiqet me vëmendje, veçanërisht pas deklaratave të qarta të partnerëve të tij siç është, Ziadin Sela dhe të tjerë nga BDI-ja”, ...

Lexo më Shumë »

Edi Rama: PD nuk di të bëjë shtet

“Na duhen patjetër 71 për Partinë Socialiste që ne të mbajmë timonin e reformave pa mbajtur njeri në prehër”, tha Rama. Kryeministri kërkoi votën e grave dhe vajzave në Durrës për të fituar bindshëm në zgjedhjet e ardhshme, ndonëse mbështetjen e tyre e ka patur gjithnjë: “Sipas gjithë anketimeve tona, po të votonin vetëm gratë, Partia Socialiste do të merrte ...

Lexo më Shumë »

Rama: Nga marrëveshja fitoi vettingu

“Falë vullnetit të Partisë Socialiste, arritëm një marrëveshje me bindjen se gjërat që rrezikoheshin nga mungesa e marrëveshjes ishin më të mëdha se gjërat që fitoheshin. Shqipëria do të hynte në një spirale aspak frymëzuese për njerëzit. Do të na vështirësohej rruga për t’u ulur në tryezën e negociatave të BE-së. Vettingu fitoi si rezultat i marrëveshjes që u bë ...

Lexo më Shumë »

Raporti i BE për ekonominë: Korrupsioni, pengesë për Shqipërinë

Në raportohet vlerësohet se informaliteti dhe korrupsioni si pengesa strukturore dhe rekomandohet që Shqipëria duhet të vazhdojë rregullimet fiskale. Gjithashtu, Shqipëria i ka zbatuar pjesërisht udhëzimet e përcaktuara nga BE. Pozitivisht, vlerësohet se vendi po përjeton një përmirësim gradual ekonomik, përmirësim që pritet të vazhdojë gjatë 2017-2019. Planet fiskale për 3 vitet që vijnë pritet të jenë të moderuara, këshillohet ...

Lexo më Shumë »

Gjuriq: Politikanët po tentojnë të sigurojnë mbështetjen e serbëve për Ushtrinë dhe Demarkacionin

Ai ka akuzuar politikanët në Kosovë se po tentojnë që me çdo kusht të sigurojnë votat e serbëve në Kuvend në mënyrë që ta votojnë Ushtrinë dhe Demarkacionin me Malin e Zi. “Çdo votë e dhënë për përfaqësuesit tjerë që e quajnë veten serbë është e sponsorizuar dhe e kontrolluar nga Prishtina, të cilët duan të sigurojnë votat për formimin ...

Lexo më Shumë »

Sherr për parkimin, dy të vrarë me thikë në Durrës

Nga të dhënat e para dyshohet se ngjarja ka nisur pas një konflikti për një vend parkimi, ku nga konflikti verbal kanë përfunduar në sherr me thika. Policia bën të ditur se shtetasi Lulzim Qamo është gjetur i vdekur në vendin e ngjarjes pasi ishte qëlluar me thikë, ndërsa në spital ishin dërguar në gjendje të rëndë edhe dy shtetas ...

Lexo më Shumë »

Kumanova dhe lideri që rrinte podrumeve të Zvicrrës…

Kush është fajtor për sulmin në Kumanovë, kush i organizoi, finansoi dhe e realizoi? – Unë e di se ata ishin ish-ushtarë të zotit Ahmeti, disa nga të cilët qenë persona të njohur të atij regjioni nga lufta e 2001, ata që luftuan. Aty kishte gjithçka: edhe patriot, edhe kriminelë, dhe borxhe të papaguara… A ishte aty pushteti i sotëm? ...

Lexo më Shumë »

Sherri në Durrës, shkon në dy numri i viktimave

Ata janë Lulëzim Qeme 40 vjeç dhe Yzedin Shallari 60 vjeç, kurse i plagosur rëndë është Eduart Xhaferri 50 vjeç. Të tre këta persona kanë sulmuar me thikë njëri-tjetrin në sherrin e çastit. Nga informacionet e para mësohet se Shallari dhe Xhaferri kanë qenë bashkë kurse Lulëzim Qeme, për të cilin mendohet se kishte probleme mendore, ka qenë kundër tyre. ...

Lexo më Shumë »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com