2:06 /06/29 at /2017
Fillimi 5 LAJMET

LAJMET

Lajmet e Fundit

EKSKLUZIVE: Muhamed Zekiri nënkryetar i LSDM-së?

Deputeti i LSDM-së, Muhamed Zekiri do të jetë nënkryetar i kësaj partie. Sipas informatave ende jozyrtare, siç njofton Special.mk, në kongresin e rregullt i cili është paraparë që të mbahet neser, në prani të rreth 700 delegatëve, Zekiri do të zgjedhet për nënkryetar të partisë. Kjo do të etë hera e parë që një shqiptar do të arrinë të bëhet ...

Lexo më Shumë »

Bogoevski hedh poshtë akuzat e Daçiqit, nuk kam marrë pjesë në protesta në Serbi

Deputeti i LSDM-së, Pavle Bogoevski, i është kundërpërgjigjur ministrit të Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, për gjoja përfshirjen e tij në protesta në Serbi. Në profilin e tij zyrtar në Facebook, Bogoev tregon se ka të afërm në Serbi, në afërsi të rajonit të Preshevës dhe se shpesh i viziton ata. Bogoevski thotë se nëse ka forcë atëherë ...

Lexo më Shumë »

Kreshnik Spahiu: Largohem përfundimisht nga politika

Kreu i partisë Aleanca Kuqezi Kreshnik Spahiu është shfaqur mjaft i zhgënjyer me kreun e PD-së Lulzim Basha. I ftuar në studion e emisionit “Zonë e lirë” në Tv Klan, Spahiu tha se pas mosarritjes së një marrëveshjeje me PD-në nuk do të jetë më pjesë e politikës. “Ndoshta kjo është intervista e fundit në këtë studio. Nga ky moment ...

Lexo më Shumë »

Në Universitetin e Tetovës u diskutua për bashkëpunimin e institucioneve arsimore, sektorit privat dhe organeve relevante

Në kuadër të projektit Twining “Zhvillimi i bashkëpunimit ndërmjet institucioneve të arsimit të lartë, sektorit privat dhe organeve relevante”, në Universitetin e Tetovës u zhvillua punëtori për shkëmbimin e praktikave në lidhje me teknikat e vlerësimit të programeve studimore dhe zbatimin e tyre në praktikë. Serge Dufulon, Shef i Departamentit të sociologjisë në Universitetin Pierre Mendes, Francë, njëherit edhe evaluues ...

Lexo më Shumë »

Ministresha Shiret Elezi shfuqizon vendimin e Inspektoriatit të Vetëqeverisjes Lokale

Ministresha e Vetëqeverisjes Lokale, Shiret Elezi, i shfuqizoi sot vendimet e drejtorit të Inspektoriatit Shtetëror për Vetëqeverisje Lokale për ndalimin e zbatimit të vendimeve të kshillave komunal të Rankovcit, Kumanovës, Prilepit, Velesit, Ohrit, Kërçovës, Petrovecit, Pehçevës, Çuçek Sandevës, Resnjës, Sopishtës, Tetovës, Çashkës, Pllasnicës, Tearcës, Aerodromit, Gazi Babës, Manastirit, Çairit, Karposhit, Shën Nikollës, Çeshinovë-Obleshevës, Qenndrës Zhupë, Strugës, Nagoriçanit të vjetër, Gjevgjelisë ...

Lexo më Shumë »

Donald Trumpi po destabilizon dynjanë

Donald Trump është shumë krenar për paparashikueshmërinë e tij. Presidentit amerikan i pëlqen të mburret se – ndryshe nga Barak Obama – ai nuk ka ndërmend të sinjalizojë planet e tij para botës. Por, ndërsa Trump është në mesin e udhëtimit të tij të parë presidencial jashtë vendit, kostot e paparashikueshmërisë së tij po bëhen të qarta. Shumë nga aleatët ...

Lexo më Shumë »

Ministri Lutfiu kundër Zaevit: Edhe këtë vit do të ketë testim ekstern për nxënësit në Maqedoni

Shumica e re parlamentare nuk do ketë mundësi të ndalojë për këtë vit testimin ekstern të nxënësve, i cili fillon të realizohet më 5 qershor. Kështu deklaron ministri i Arsimit dhe Shkencës Pishtar Lutfiu, i cili tha se shumica parlamentare e ka të gatshëm propozim-ligjin për të ndaluar tekstimin ekstern, por ai nuk ka mundësi të hyjë në fuqi në ...

Lexo më Shumë »

Shkelzen Maliqi parashikon fituesin e zgjedhjeve në Kosovë

Zgjedhjet e qershorit do ta nxjerrin fitues koalicionin PDK-AAK-NISMA. Kështu vlerëson analisti politik Shkëlzen Maliqi, në një prononcim për Gazeta Blic. Maliqi ka treguar edhe arsyet se përse ky koalicion ka më së shumti gjasa që të jetë fitues i zgjedhjeve të  parakohshme parlamentare, të cilat do të mbahen më 11 qershor. “Nëse nisemi nga dy fakte relativisht përcaktuese, e ...

Lexo më Shumë »

Pas prishjes së Xhamisë, namazi në Zemun të Serbis falet në rrugë (FOTO)

Sot Xhemati musliman që jeton në Zemun të Beogradit, pas prishjes së Xhamisë e ka falur namazin e Xhumasë në rrugë përpara Xhamisë së rënuar. raporton portali “tetova1”. Përfaqësues komunal nga Komuna e Zemunit afër Beogradit, të përkrahur nga xhandarmëria, tri orë para mëngjesit kanë rrënuar një xhami. Lajmin për Al Jazeera e ka konfirmuar, kryetari i Asamblesë së Përgjithshëm ...

Lexo më Shumë »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com