1:55 /06/29 at /2017
Fillimi 5 LAJMET 5 Eskluzive: Hisen Xhemaili ministër i mbrojtjes në qeverinë e re

Eskluzive: Hisen Xhemaili ministër i mbrojtjes në qeverinë e re

Portali Tetova1 nga burime brenda BDI-së mëson se Hisen Xhemaili do të jetë Ministër i Mbrojtjes në qeverinë e re.

Xhemaili për momentin është kryetar i Kuvendit të Komunës së Tetovës dhe anëtar i Kryesisë të BDI-së.

Xhemaili është i njohur për mosbindje ndaj eprorëve në kohën e shërbimit ushtarak duke refuzuar urdhërat e komandantëve të JNA.

Ai më vonë u bashkua me UÇK-në ku ka dhënë një kontribut të madh.

Xhemaili që nga themelimi i BDIsë ka qenë kryetar i Forumit Rinor të kësaj partie. /Tetova1/

Postuar nga Admin

Për Të Na Kontaktuar: Info@Tetova.al
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com