1:57 /06/29 at /2017
Fillimi 5 SPORT 5 E dashura e Howard Webb hyn në histori, bëhet gjyqtare në ligën e madhe (FOTO)

E dashura e Howard Webb hyn në histori, bëhet gjyqtare në ligën e madhe (FOTO)

38 vjeçarja që më profesion është police, do të bëhet gjyqtarja e parë femër që në edicion e ri do të ndajë drejtësinë në elitën e futbollit gjerman.

Steinhaus në të kaluarën ka referuar në Bundesligën 2, e po ashtu edhe finalen për medaljen e artë të Lojërave Olimpike të Londrës të vitit 2012 mes Japonisë dhe ShBA-ve.

“Kur Lutz Michael Frokhlich (kreu i gjyqtarëve në Bundesligë) më informoi mua, isha mjaft e habitur. Ndjeva mosbesim, gëzim, lumturi”, ka dekalraur Steinhaus, që është e dashura e Howard Webb, ish gjyqtarit të madh anglez./Lajmi.net/

isksk susk-copy

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6

Postuar nga Admin

Për Të Na Kontaktuar: Info@Tetova.al
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com