Author: armend.uzairi@gmail.com

1 2 3 1 884 10 / 18834 POSTS
Gazetari Berat Buzhala fajson UÇK’në/ Shumë fëmijë dhe pleq serb janë vrarë nga shqiptarët në Kosovë (FOTO)

Gazetari Berat Buzhala fajson UÇK’në/ Shumë fëmijë dhe pleq serb janë vrarë nga shqiptarët në Kosovë (FOTO)

Gazetari Buzhala me argument tronditës : Fëmijë dhe pleq serb janë vrarë nga shqiptarët në Kosovë . Gazetari , Berat Buzhala përmes një reportazhi që ...
Xhaketa e famshme “Balenciaga” e Adelina Tahirit, ja sa kushton! (FOTO)

Xhaketa e famshme “Balenciaga” e Adelina Tahirit, ja sa kushton! (FOTO)

Këtë vit e kemi parë ngado e edhe në dyqanet më të lira. Kopja e saj u bë shumë e famshme dhe e kërkuar. Bëhet fjalë për xhaketën dimërore të markës B...

Vajza nga Maqedonia duhet të pijë viagra çdo ditë: Për sëmundjen e saj nuk ka ilaç

Për të çdo frymëmarrje është një betejë në vete. Djurdjica Caeva është një vajzë 39 vjeçe nga Gjevgjelia, jugu i Maqedonisë. Çdo ditë ajo e pi nga një...

Kërceu nga kati i 24-të, parashuta dështoi të hapej – se shpëton, askush nuk do ta besonte! (Video)

Ky është momenti i tmerrshëm kur një kërcyes hidhet nga një ndërtesë 24-katëshe në Suedi, vetëm se parashuta e tij dështon që të hapet. Sipas mediave ...

Shqiptarja që u bë sulltaneshë, gruaja e parë e Sulejmanit të Madhërishëm dhe fati i saj tragjik

Padyshim që periudha kur Perandoria Osmane u drejtua nga sultan Sulejmani i I, është një periudhë lulëzimi dhe zhvillimi. Jo më kot që është quajtur S...

“Grekët u kanë nxjerrë fëmijët nga barku, baballarët ulërisnin për vajzat që ua përdhunonin në sy”

Një histori tregon vuajtjet dhe torturat e shqiptarëve të Çamërisë. Halide Mergjyshi, e njohur nga të gjithë si gjyshe Mana, në një interviste në jana...

Ky është shkupjani, pjesë e Trigrave të Zi të UÇK-së (Video)

Për lirinë e Kosovës luftuan edhe persona që nuk ishin nga Kosova. Madje ka prej tyre që nuk ishin as shqiptarë. Për Tribuna Channel për nder të 10 -v...

“Sa shumë e do veten tënde?” Mesazhi më i bukur për të dashur veten që nuk duhet ta humbisni!

“Sa shumë e do veten tënde?” Vetëm duke kuptuar rëndësinë e të dashurit të vetes, ke për të marrë vendimin që të largohesh nga njerëzit që nuk të ndih...

Fjalimet më të bukura dhe më frymëzueset në histori. Duhet t’i lexoni

Mendje të ndritura ka pasur dhe do të ketë përherë, por të gjithë duhet të pranojmë se janë të paktë ata që kanë një mendje të ndritur dhe njëkohësish...
Ilija Dimovski shkel ligjin për pirjen e duhanit (Foto)

Ilija Dimovski shkel ligjin për pirjen e duhanit (Foto)

Deputeti i VMRO DPMNE-së, Ilija Dimovski, është parë duke pirë cigare në një kafene në qendër të Shkupi, në pjesën ku është e ndaluar me ligj pirja e ...
1 2 3 1 884 10 / 18834 POSTS